Новости -> Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко вважає, що єдиним шляхом вирішення проблеми боргу ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» є мирові угоди

06.03.21 12:50

Сильрада

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко вважає, що єдиним шляхом вирішення проблеми боргу ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» є мирові угоди

 

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко вважає, що єдиним шляхом вирішення проблему боргу ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» є мирові угоди. Про це йдеться в ексклюзивному інтерв‘ю Черкаського губернатора агенції «Українські новини».

 

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко вважає, що єдиним шляхом вирішення проблему боргу ПрАТ «Азот» перед ПАТ «Черкасиобленерго» є мирові угоди.

 

«Проблема складна, оскільки борги є і у «Азоту» перед «Черкасиобленерго», але є й певна сума, яку обленерго винне хімікам. Обленерго, в свою чергу, винне ДП «Енергоринок». Всі один один перед одним заборгували. Безумовно, цей борговий «клубок» потрібно розмотувати. Мені здається, що іншого шляху, крім мирових угод в цьому напрямку немає. Питання лише в змісті цих мирових угод», - вважає Олександр Скічко. 

 

Голова Черкаської ОДА впевнений, що всі сторони взаємовідносин - ПАТ «Черкасиобленерго», ПрАТ «Азот» та ДП «Енергоринок» мають сісти за круглий стіл та домовитися. «Мова йде про два великих підприємства, які одні з містоутворюючих для Черкас. Там працюють тисячі людей, а з родинами - десятки тисяч. І вони не можуть бути заручниками боргового конфлікту. Однак, хочу підкреслити, що дане питання - це однозначно не рівень області, оскільки мова йде про борги у 1,8 млрд.грн. Зволікання в цій ситуації нам не на користь, тож потрібно приймати рішення й затверджувати реалістичний графік погашення боргів», - зазначив пан Скічко. 

 

Черкаський губернатор переконаний, що доки не буде розрублено борговий «вузол» двох стратегічних для регіону підприємств, говорити про майбутню долю ПАТ «Черкасиобленерго» - комунальна власність або приватизація, поки що передчасно.

 

23.04.2021 р. Черкаська обласна рада звернулася до Фонду держмайна України та Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо урегулювання боргових зобов’язань ПрАТ «Азот» в 1,8 млрд. грн. перед ПАТ «Черкасиобленерго» шляхом заключення мирових угод. У зверненні зазначається, що облрада зацікавлена в стабільному та ефективному функціонуванні найбільших підприємств регіону – ПрАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго». Саме тому, враховуючи можливість відключення від постачання електроенергії «Азоту» внаслідок боргів перед «Черкасиобленерго», що може призвести до екологічної катастрофи у регіоні, депутати облради наголошують на необхідності вирішення загрозливої ситуації в найкоротші строки шляхом зваженого та комплексного підходу. (про необхідність відключення «Азоту» в лютому цього року  публічно заявляв заступник голови ФДМУ Денис Кудін https://www.youtube.com/watch?v=FbiB6f4U3Ng&ab_channel=EnergoInfo).

 

Зокрема, Черкаська облрада вимагає провести спільну нараду за участю народних депутатів – членів Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВРУ, Фонду держмайна, представників Черкаської держадміністрації та Черкаської облради, а також керівництва ПрАТ «Азот» та ПАТ «Черкасиобленерго» з метою узгодження заходів, спрямованих на виконання зобов’язань «Азоту», а також недопущення погіршення економічної та екологічної ситуації в регіоні.

Черкаська облрада пропонує схвалити проект платежів погашення заборгованості «Азоту» перед «Черкасиобленерго» по справах №925/965/16 та №925/819/17 терміном на 5 років з розміром щомісячних платежів не менше 20 млн. грн. за наступним графіком:

  • травень 2021 р. – травень 2023 р. – 480 млн. грн.,
  • травень 2023 р. – травень 2024 р. – 324 млн. грн.,
  • травень 2024 р. – травень 2025 р. – 408 млн. грн.,
  • травень 2025 р. – травень 2026 р. – 444 млн. грн.

 

Нагадаємо, що у ході роботи з реструктуризації заборгованості «Черкасиобленерго» та ПрАТ «Азот» досягли мирових угод, згідно з якими, підприємство отримувало фінансові ресурси для погашення боргу перед ДП «Енергоринок». В результаті, ДП «Енергоринок» за цей час могло б отримати понад 164,5 млн. грн. Однак, дія цих мирових угод була зупинена за ініціативою Фонду держмайна. Більше того, у 2020 р. Фонд заблокував реалізацію нових домовленостей з «Азотом», згідно з якими щомісячна сума виплат за боргом з боку боржника подвоювалася до 14 млн. грн. на місяць на перші 2 роки, зростала до 20 млн. грн. щомісяця на наступні 2 роки. Таким чином, за 3 роки «Черкасиобленерго» могло б погасити свої борги перед ДП «Енергоринок», утворені попереднім керівництвом. Але й ці домовленості не знайшли підтримки ФДМУ.


Версия для печати Обсудить на форуме Добавить в блог Отправить другу

Всего комментариев: 0

Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.

 
 

 

Новости

12.02.21 12:41

Аналитики прогнозируют расширение посевов озимого рапса в следующем сезоне

12.02.21 12:36

Фахівці KSG Agro проаналізували нові технології вирощування та захисту сільгоспкультур

11.02.21 10:04

Украина экспортировала на треть больше ячменя, чем в прошлом году

11.02.21 09:59

"Черкассыоблэнерго" – среди лидеров по подключению возобновляемой энергетики, – эксперты

11.02.21 09:55

Поддержка бизнеса в "красных зонах": Кабмин пока не рассматривает прямой выплаты средств

27.10.21 01:58

ПАО «Черкассыоблэнерго» в сжатые сроки подключило к электроэнергии «Шевченко HUB» в Каневе

17.09.21 02:34

На посевах НИБУЛОНа на Житомирщине установили карантин из-за кукурузного жука

17.09.21 02:31

Проблему чистоти атмосферного повітря вирішуватимуть на Черкащині

17.09.21 02:21

Сушка зерна подорожает из-за роста цен на газ — элеватористы

23.08.21 04:13

Услышать сердцебиение Украины рядом самым большим флагом в регионе отныне можно в Черкасской области