Событие в регионах -> На Волині закупівельні ціни на молоко найнижчі в Україні

На Волині закупівельні ціни на молоко найнижчі в Україні

25.03.11 16:13

Сильрада

На Волині закупівельні ціни на молоко найнижчі в Україні

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк провів нараду з керівниками сільськогосподарських та переробних підприємств з питань цінової ситуації на ринку молока області. Він звернув увагу, що ціни на молоко, яке закуплялося у с/г підприємствах області у 2010-2011 роках є найнижчими серед регіонів України. Зокрема, середня закупівельна ціна в Україні складає 3003,9 грн за тонну, у Волинській області 2647,4 грн за тонну.

В односторонньому порядку формуючи закупівельні ціни на молоко, керівники переробних підприємств зловживають своїм монопольним становищем. Крім того, існують факти невчасних розрахунків із товаровиробниками. Зокрема, ВАТ Рожищенський сирзавод заборгував фермерському господарству Перлина Турії близько ста тисяч гривень, а ТзОВ Дружба (Ковельський р-н) понад 110 тис грн за продане у жовтні минулого року молоко.

Разом з тим, переробні підприємства не сприяють наповненню спеціального фонду Державного бюджету України, за рахунок коштів якого формується дотація с/г товаровиробникам за продане молоко в розмірах 30 коп/кг для фізичних осіб та 35 коп/кг для юридичних, повідомляє Волинська ОДА.

З метою посилення впливу сільськогосподарських підприємств на молокопереробні підприємства, в тому числі й стосовно формування закупівельних цін, а також створення суттєвого конкурентного середовища, с/г товаровиробники розглянули можливість реалізації обєднаної партії молока від крупних с/г підприємствами та створення ними міні-заводу з переробки цього продукту на базі ПОСП ім. Шевченка Горохівського району.

За результатами наради керівників молокопереробних підприємств зобовязано встановити закупівельні ціни на рівні не нижче середніх в Україні на відповідний період. Не допускати зниження цін для крупно товарних господарств області, забезпечити виконання договірних зобовязань щодо своєчасності та повноти розрахунків із с/г товаровиробниками за закуплене молоко. А до 25 березня ц.р. провести повні розрахунки із сільгосппідприємствами перед якими виникла прострочена заборгованість, розглянути можливість авансування с/г товаровиробників для своєчасного проведення останніми весняно-польових робіт.

В звязку з тим, що молокопереробні підприємства декларують одночасне зниження на 20 коп. закупівельних цін на молоко, обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України доручено провести перевірки стосовно узгоджених дій переробних підприємств на ринку закупівель молока області. Версия для печати Обсудить на форуме Добавить в блог Отправить другу

Всего комментариев: 0

Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.

 
 

 

Новости

08.04.22 07:05

Бывший нардеп Александр Шепелев получил 15 лет тюрьмы по делу о заказе убийства банкира

26.07.22 07:55

Пытался разбирать оружие: в Киевской области от взрыва погиб 16-летний парень

26.07.22 04:17

ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує співпрацю з НУБіП з дуального навчання

26.07.22 03:12

"Глубоководный выпуск", который строили фирмы Тарпана, на самом деле является только кучей строительных материалов – АРМА

19.07.22 07:32

Україна отримає додаткове обладнання для тимчасового зберігання зерна, – Мінагрополітики

19.07.22 07:26

ПАТ «Черкасиобленерго» після ракетного обстрілу на вихідних оперативно відновило живлення електроенергії на Чигиринщині

23.03.22 05:56

Кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго» увійшов до ТОП-7 кол-центрів ОСР та енергопостачальників

23.03.22 05:52

Соя на украинском экспортном рынке продолжает дешеветь

23.03.22 05:43

Из-за боевых действий производство удобрений в Украине остановлено – эксперты

23.03.22 01:19

Кол-центр ПАТ «Черкасиобленерго» увійшов до ТОП-7 кол-центрів ОСР та енергопостачальників